Results - FH Timing

Kosiak Löwe 2017 07.10.2017



Rank Team Members Bib M/W Cat. Time Bike Trans. Run
1 USI Salzburg - USI Klagenfurt Matthias Grick, Robert Rassinger 201 RM 1 MTEAM 1 01:13:43 00:53:04 00:00:34 00:20:05
2 Team Tarvis Davide Vuerich, Paolo Lavaroni 194 RM 2 MTEAM 2 01:24:32 01:01:13 00:00:38 00:22:41
3 Wadlbrenner Armin Decker, Matthias Santner 203 RM 3 MTEAM 3 01:25:50 01:03:39 00:00:39 00:21:32
4 Team HaKa Hannes Steinwender, Karl Kahlbacher 199 RM 4 MTEAM 4 01:26:37 01:04:42 00:00:39 00:21:16
5 RSC McDonald's Klopeinersee David Polzer, Vanessa Setz 209 RX 1 XTEAM 1 01:26:54 01:00:20 00:00:39 00:25:55
6 Die Reifenplatzerhatzer Christoph Nageler, Wolfgang Isepp 192 RM 5 MTEAM 5 01:28:34 01:03:55 00:01:30 00:23:09
7 Team USI Innsbruck Christoph Straganz, Sebastian Wolf 204 RM 6 MTEAM 6 01:34:34 01:11:29 00:00:37 00:22:28
8 GFI - KLC MTB Team Mario Obersteiner, Holger Riegler 215 RM 7 MTEAM 7 01:35:01 01:10:29 00:00:45 00:23:47
9 Kram-Immo Wolfgang Stichaller, Florian Illing 214 RM 8 MTEAM 8 01:35:02 01:14:43 00:00:50 00:19:29
10 USI Graz Daniel Köberl, Alex Petschnig 200 RM 9 MTEAM 9 01:38:35 01:13:48 00:00:40 00:24:07
11 Special bikes Mario Zemasch, Roland Gradischnig 208 RM 10 MTEAM 10 01:43:04 01:16:49 00:00:44 00:25:31
12 Pewagracingteam Gerhard Maier, Birgit Quinesser 211 RX 2 XTEAM 2 01:44:07 01:16:00 00:00:45 00:27:22
13 Naturfreunde St.Margareten 2 Michael Sablatschan, Stefan Zausnig 212 RM 11 MTEAM 11 01:44:32 01:16:54 00:00:52 00:26:46
14 Schwimm Aktiv Club Team JüWo Jürgen Sadonig, Wolfgang Igumnov 197 RM 12 MTEAM 12 01:46:21 01:17:58 00:00:46 00:27:37
15 ROSSE&KO Rossbacher Christian, Korb Wolfgang 210 RM 13 MTEAM 13 01:47:53 01:23:19 00:00:40 00:23:54
16 Pinky and the Brain Markus Hassler, Margit Schrittesser 220 RX 3 XTEAM 3 01:50:10 01:20:32 00:00:51 00:28:47
17 SSLK Powergirls Christine Steinwender, Birgit Kummerer 195 RW 1 WTEAM 1 01:52:39 01:29:16 00:00:57 00:22:26
18 Team Banane Bernhard Felver, Martin Lorber 206 RM 14 MTEAM 14 01:53:26 01:29:13 00:00:46 00:23:27
19 Die Kärntner Gipfelradler Christian Reimers, Sebastian Nau 217 RM 15 MTEAM 15 01:55:24 01:30:41 00:01:08 00:23:35
20 Das Duo Roland Zoff, Armin Wenzel 218 RM 16 MTEAM 16 01:57:08 01:29:56 00:00:50 00:26:22
21 Sportland Kärnten Arnold Gabriel, Arno Arthofer 207 RM 17 MTEAM 17 02:01:49 01:35:33 00:00:53 00:25:23
22 Naturfreunde ST.Margareten I / Ros Team 007 Alexander Ogris, Runtas Jürgen 213 RM 18 MTEAM 18 02:03:03 01:35:36 00:00:53 00:26:34
23 Schwimm Aktiv Club Team RaKa Raphael Igumnov, Katrin Perz 196 RX 4 XTEAM 4 02:03:06 01:34:50 00:00:49 00:27:27
24 Team Ronacher Horst Ronacher, Magdalena Ronacher 205 RX 5 XTEAM 5 02:24:20 01:39:11 00:00:47 00:44:22
25 Döner und Epar Tina Baumgartner, Eva Baumgartner-Tösch 216 RW 2 WTEAM 2 02:29:17 01:52:49 00:00:47 00:35:41
1