Mythos Großglockner 2017 | 15.-16.07.2017



Rank Bib Last name First name Club M/W Cat. Nat. Time Part 1 Part 2 Part 3
1 5 Ndungu Geoffrey Gikuni run2gether M 1 M30-34 1 KEN 1 01:13:19 00:11:28 00:36:17 00:25:35 Certificate
2 8 Riungu Eric Muthomi run2gether M 2 M20-29 1 KEN 2 01:13:45 00:11:30 00:36:13 00:26:01 Certificate
3 1 Kosgei Isaac M 3 M35-39 1 KEN 3 01:16:31 00:11:28 00:37:47 00:27:17 Certificate
4 9 Seibald Manuel RSC- New Deile M 4 M20-29 2 AUT 1 01:18:41 00:11:50 00:38:48 00:28:03 Certificate
5 27 Janata Milan SALMING M 5 M30-34 2 CZE 1 01:20:20 00:12:08 00:39:27 00:28:45 Certificate
6 2 Stark Robert Salomon Running Team M 6 M45-49 1 AUT 2 01:20:55 00:11:49 00:39:33 00:29:33 Certificate
7 86 Geiser Tobias Telmekom Team Südtirol M 7 M20-29 3 ITA 1 01:21:17 00:11:58 00:40:40 00:28:39 Certificate
8 91 Rønn Marcus FULLPERFORMANCE M 8 M20-29 4 DEN 1 01:21:42 00:12:22 00:40:41 00:28:39 Certificate
9 31 Wibmer Ingemar Sportunion Matrei/Kals/Lienz M 9 M40-44 1 AUT 3 01:22:31 00:12:34 00:41:03 00:28:54 Certificate
10 92 Nørskov Thor FULLPERFORMANCE M 10 M20-29 5 DEN 2 01:22:33 00:11:56 00:40:40 00:29:56 Certificate
11 87 Pommer David ÖSV Stiegl M 11 M20-29 6 AUT 4 01:22:39 00:13:16 00:40:44 00:28:39 Certificate
12 93 Madsen Christian FULLPERFORMANCE M 12 M40-44 2 DEN 3 01:23:19 00:12:12 00:41:22 00:29:44 Certificate
13 81 Wieltschnig Silvio Laufsport Hermagor M 13 M40-44 3 AUT 5 01:23:27 00:12:19 00:41:17 00:29:50 Certificate
14 32 Klocker Matthias M 14 M20-29 7 AUT 6 01:23:27 00:12:12 00:41:18 00:29:57 Certificate
15 84 Linseder Stefan La Sportiva Mountain Running Team M 15 M30-34 3 AUT 7 01:23:50 00:11:57 00:41:37 00:30:16 Certificate
16 29 Schu Sammy Viking Footwear M 16 M20-29 8 GER 1 01:23:58 00:12:09 00:40:51 00:30:59 Certificate
17 30 Strobl Jochen ÖSV Stiegl M 17 M35-39 2 ITA 2 01:24:58 00:13:02 00:41:48 00:30:08 Certificate
18 1055 Podhraski Niklas FC Donald M 18 M20-29 9 AUT 8 01:25:40 00:13:14 00:42:37 00:29:49 Certificate
19 38 Fürstaller Michael Cerro Torre Hild Tore M 19 M20-29 10 AUT 9 01:25:48 00:13:11 00:42:27 00:30:10 Certificate
20 105 Farnleitner Hannes RC-TRI-RUN Atus Weiz M 20 M40-44 4 AUT 10 01:25:53 00:13:10 00:42:15 00:30:28 Certificate
21 4 Murigi Lucy Wambui run2gether W 1 W30-34 1 KEN 4 01:26:37 00:12:37 00:42:46 00:31:14 Certificate
22 1500 Mayerhofer Peter M 21 M30-34 4 AUT 11 01:27:16 00:13:19 00:43:22 00:30:35 Certificate
23 1155 Wiedenig Hans jörg Sc Laufsport Hermagor M 22 M35-39 3 AUT 12 01:27:30 00:13:06 00:43:18 00:31:06 Certificate
24 101 Sieger Peter Dolomite bike lienz M 23 M45-49 2 AUT 13 01:28:06 00:13:53 00:43:19 00:30:55 Certificate
25 35 Bock Marius LC Askö Breitenau M 24 M40-44 5 AUT 14 01:28:41 00:13:04 00:43:14 00:32:23 Certificate
26 54 Klein Jürgen LTU Waidhofen / LC Waldviertel M 25 M35-39 4 AUT 15 01:29:04 00:13:25 00:43:56 00:31:43 Certificate
27 34 Helmreich Reinhard LT Gmünd/Lc Waldviertel M 26 M45-49 3 AUT 16 01:29:13 00:13:09 00:44:11 00:31:53 Certificate
28 59 Lemberger Bruno Raceteam TransLemberger/Tiroler Früchteküche M 27 M45-49 4 AUT 17 01:29:30 00:13:37 00:43:59 00:31:54 Certificate
29 7 Maier Michelle Team Salomon/ PTSV Rosenhheim W 2 W20-29 1 GER 2 01:29:40 00:13:59 00:43:56 00:31:44 Certificate
30 43 Rinne Yannick LSF Münster M 28 M20-29 11 GER 3 01:30:04 00:12:11 00:44:52 00:33:01 Certificate
1 2 3 4 5 6 ... 42  |  Next